5 עבירות הנזיקין החמורות ביותר

עבירות נזיקין עוסקות במצבים בהם אדם גרם נזק לאדם אחר.

הנזק יכול להיות לאדם גופו או לרכושו.

תביעת הנזיקין היא תביעה ממונית.

כלומר – הסעד הנזיקי הוא סעד ממוני אשר בא לפצות את הניזוק.

בבית המשפט, קובע השופט מהו היקף הנזק ולפי היקפו קובע את גובה הפיצוי.

נתאר לכם געת את עבירות הנזיקין החמורות ביותר

 

מהי תביעה נזיקית?

תביעה נזיקית הינה תביעה במישור האזרחי בה אדם תובע על נזק שנגרם לו. לתביעות אלו יש צורך בלקיחת עורך דין המתמחה בתחום. עורך הדין יעזור לכם להגדיר את סוג הנזק וכיצד לפנות תביעה מסוג זה. עו”ד ביטוח נזיקין אושיק אליהו מתמחה בתחום הנזיקין.

 

נזקי גוף

נזקי גוף הינן אחת מעבירות הנזיקין החמורות ביותר, ולצערנו גם הנפוצות ביותר. נפרט לכן על כמה מהם:

 

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית נגרמת כשהגורם הרפואי העניק למטופל טיפול רשלני. טיפול רשלני משמעו הליך שהתבצע בצורה שאינה מקצועית. זה יכול להיגרם בגלל תפקוד לקוי של הרופא, תפקוד לקוי של המוסד הרפואי ועוד המון תרחישים. לא כל טיפול רפואי שנגמר בסיבוך יוגדר כרשלנות רפואית. על הטיפול להיות טיפול שלא בוצע כיאות ולא טיפול שלווה בקשיים. יש להוכיח שהטיפול גרם לקושי בתנאי החיים הקודמים, ולעיתים אף למוות.

 

תאונת עבודה

תאונת עבודה הינה מקרה בו נוצר נזק בגוף בגלל מקום העבודה. זה יכול להיות בגלל שמקום העבודה מסוכן, בגלל שלא פעלו לפי חוקי העבודה. כלומר – על התובע להוכיח שמקום העבודה הוא הסיבה לפגיעה (בשפה המשפטית זוהי הדרישה לקשר סיבתי). גם פגיעות שלא ניתן לראות יוגדרו כתאונות עבודה כל עוד תוכח דרישת הקשר הסיבתי שתוארה לעיל.

 

נזק לקורבן עבירת פגיעה מינית

לנפגעי עבירות מיניות נוצרו מספר נזקים. הנזקים הינם פיזיים, נפשיים, שיבוש סדר היומיום – דבר שגורם לאיבוד עבודה. המדינה מנהלת מול התוקף הליך פלילי. אך, נפגעי עבירות מין יכולים לנהל גם הליך אזרחי מקביל בו יתבעו את התוקף במישור הנזיקי, ויקבלו פיצוי ממוני. הפיצויים בהליך האזרחי אינם מוגבלים בסכום וזהו יתרונם למול ההליך הפלילי.

 

תקיפה

תקיפה הינה עבירה נזיקית חמורה ביותר. בהגדרות החוק תקיפה היא שימוש בכוח מכל סוג שהוא, במתכוון, נגד גופו של אדם אחר. בחוק ישנן הגנות מיוחדות המוציאות את התוקף מהגדרתו ככזה. אך, זוהי עבירה נזיקית שניתן לתבוע בגינה סכום ממוני נכבד. שימוש בכוח לא חייב להיות במו ידיו של התוקף, הוא גם יכול להיות דרך חום, אור, חשמל, גאז ועוד.

 

כליאה

ישנה תביעה נזיקית כאשר אדם כולא אדם אחר ללא רשות. רק למדינה שהינה הריבון יש זכות לכלוא אנשים שמסוכנים לציבור. לכן, בגין עבירה חמורה זו ניתן לקבל סכום כסף רב בעת התביעה.

 

מאזניים