3 טיפים לבחירת עורך דין תאונות דרכים

אם הגעתם למאמר זה, כנראה עברתם לאחרונה חוויה לא פשוטה של תאונת דרכים או שאתם מכירים באופן אישי אדם הנפגע מתאונת דרכים וזקוק לאיש מקצוע שיעזור ויכוון אותו בתהליך קבלת פיצויים המגיע לו לפי החוק.

חשוב מאוד לפנות לאדם מקצועי בעל ידע וותק בתחום, שיאבחן את המקרה הספציפי שלכם וידע לתת את המענה הטוב ביותר. מומלץ לפנות לעורך דין שרוב שעיקר עיסוקו והתמחותו היא בנושא דיני נזיקין, ושההתנהלות היום יומית שלו היא מול חברות ביטוח. אז איך נבחר את העורך דין המושלם עבורנו? אספנו עבורכם 2 טיפים חשובים ועיקריים שיעזרו לכם לבחור מבין מגוון עורכי הדין הנמצאים בשוק.

 

ניסיון

אחד הדברים החשובים בבחירת עורך דין, הוא הניסיון שלו בתחום וזמן השהות שלו בתחום. עורך דין מנוסה, מין הסתם, נכח ביותר מקרים והתמודד עם מספר רב ומגוון של נפגעי תאונות דרכים וחברות ביטוח שונות. כמו לדוגמא: עו”ד שחר זמלר המומחה בתחום תאונות דרכים ועבודה. בשל כך הוא גם התמודד עם סיטואציות מורכבות יותר לעומת אדם שפחות מנוסה. אל תתביישו לשאול את העורך דין מהן שנות הניסיון שלו כעורך דין ובתחום הנזיקין והביטוח בפרט, ואף לבקש מספרי טלפון של לקוחות קודמים שיעידו על הצלחתו של עורך הדין והתנהלותו בייצוג המשפטי. בכדי שתוכלו להבטיח לעצמכם אחוזי הצלחה גבוהים יותר בהליך קבלת הפיצויים.

 

המלצות

בכל רכישה בסיסית שאנו עושים כיום אנו מחפשים מגוון המלצות כדי להשיג את המוצר האיכותי ביותר, ולכן, גם בהחלטה קריטית כמו בחירת עורך דין המלווה אותנו בהליכים משפטיים, חשוב לחפש המלצות ממכרים או בני משפחה שיוכלו להעיד על מקצועיות העורך דין ועל תוצאות אמיתיות בשטח. כאשר אנשים הקרובים אלינו ממליצים לנו, קל לנו לסמוך על העורך דין ולתלות בו את התיק בביטחון.

 

שכר טרחה

שכר הטרחה שתאלצו לשלם לעורך הדין כבר נקבע מבעוד מועד בחוק הפיצויים, במידה ונפתח תיק תביעה התשלום לא אמור לעלות מעל 13 אחוז מהסכום שנקבע עבור הנפגע. ואם לא נפתח תיק שכר הטרחה לא יעלה מ8 אחוז. לכן, ברגע שאתם ניגשים לחפש עורך דין, תבדקו שהוא לא דורש מכם שכר טרחה מוגדל יותר מהתעריף הנקבע בחוק, מכיוון שזהו תחום המוגדר מראש ואין סיבה שידרוש יותר מהרצוי. במקרה ושילמתם יותר משכר הטרחה המקסימלי, תהיו זכאים בנוסף גם להחזר כספי.

 

סיכום

כולנו עלולים להיפגע בתאונות דרכים, גם בתור הולכי רגל וגם כנהגים. מדובר באירוע טראומתי משנה חיים ואנו בתור נפגעים לא תמיד יודעים מה זכויות הפיצויים המגיעים לנו, ולכן חשוב מאוד לא להתמודד לבד עם החוקה המשפטית אלא למצוא את העורך דין המנוסה והאמין ביותר שיפעל עבורנו מול חברות הביטוח ויוודא שאכן נקבל את המגיע לנו ע״פ חוק.

3 טיפים לבחירת עורך דין תאונות דרכים