שירותים למיועדים לגיוס

אין זה סוד כי שירות בתפקיד נחשק בצה”ל מהווה כרטיס כניסה נפלא לשוק העבודה האזרחי. השיבוצים לתפקידים הללו לא מתקיימים באופן שרירותי, אלא בהליך מורכב במהלכו בוחנים את שלל נתוני המועדים לגיוס. לכן, אם אתם מלש”בים (מיועדים לשירות ביטחון) ומעוניינים להתברג באחד מהתפקידים הללו, מומלץ להתכונן בצורה רצינית למבחנים שצה”ל עורך לקראת הגיוס. אז כיצד להתכונן לאותם מבחנים? בכתבה זו תמצאו את כל המידע הרלוונטי על הגורמים השונים שמספקים שירותי הכנה שיסייעו להם להגשים את מטרותיכם.

 

הצעד הראשון – הצו הראשון

הצו הראשון הוא נקודת הפתיחה במסלול המפרך להשגת התפקיד הנחשק. בסיומו של הצו הראשון גורמי הצבא ישקללו את כלל הנתונים שלכם ויעניקו לכם שני ציונים משמעותיים: ציון הקב”א (קבוצת איכות) וציון הדפ”ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני). מדובר בציונים משמעותיים מסיבה אחת פשוטה – הם ייקבעו לאילו יחידות תוכלו להתמיין בהמשך. כך למשל, אם ברצונכם להתקבל לקורס הטיס היוקרתי תצרכו לקבל ציון קב”א של 54 ומעלה, וציון דפ”ר של 60 ומעלה.

במהלך הצו הראשון תעברו מספר תחנות. שתי התחנות החשובות לקביעת הקב”א הן המבחנים הפסיכוטכניים והריאיון האישי, ואילו הדפ”ר ייקבע על סמך המבחנים הפסיכוטכניים בלבד.

 

ערכות הכנה מיוחדות

באשר להכנה למבחנים הללו, ישנן שלל חברות במשק שמציעות למלש”בים שירותים שונים בתחום. כך למשל, “מכון נועם” מציע הן ערכת הכנה למבחן הדפ”ר והן ערכת הכנה לריאיון האישי המהווה כאמור את הגורם המשלים לדפ”ר בחישוב הקב”א. לפי אתר המכון, ערכת ההכנה למבחן הדפ”ר כוללת “מגוון רחב של נושאים שעתידים להופיע במבחנים, ומאפשרת תרגול עצמי בכל שעה ומכל מקום. כל השאלות מלוות בהסברים מפורטים ובטיפים לפתרון. בעת הרכישה תוכלו להוסיף לערכת האונליין הדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית, שבה תקבלו טיפים ותלמדו אסטרטגיות חשיבה לפתרון יעיל ומהיר של שאלות בפרקים השונים”.

באשר למחיר שתעלה לכם ערכה זו, מחיר זה משתנה כתלות בזמן שתרצו שערכת ההכנה תהיה זמינה עבורכם לתרגול. עבור שבוע תשלמו 198 ₪, עבור חודש 248 ₪ ועבור שלושה חודשים 298 ₪.

כמו כן, “מכון נועם” מציע גם ערכת הכנה לריאיון האישי. לפי אתר המכון, הערכה מציעה “הדרכה אישית עם מדריך מנוסה לקראת הריאיון האישי, הכוללת סימולציה של ריאיון, משוב אישי על התנהלותכם בריאיון וטיפים חשובים”. ערכת הכנה זו תעלה לכם 490 ₪, ואילו במידה ותרכשו את ערכת ההכנה למבחן הדפ”ר – 400 ₪.

מלבד “מכון נועם” ישנן עוד שלל חברות המציעות שירותים דומים. כך למשל, ערכת ההכנה למבחן הדפ”ר של “מכון הדר” תעלה לכם 120-250 ₪, כאשר המחיר הנמוך ביותר הינו קניית הערכה של המכון לתרגול במשך שבוע, ואילו המחיר הגבוה ביותר הינו קניית הערכה לשלושה חודשים. כמו כן, ערכה דומה מציע גם המכון של ניב רווח במחירים שנעים בין 129 ₪ לשלושה ימים ועד 349 ₪ לחודשיים.

 

קשה באימונים, קל בגיבוש

אם אתם מעוניינים להשתלב ביחידה קרבית מובחרת, מלבד ציוני קב”א ודפ”ר טובים עליכם להיות גם בעלי כושר מתאים. גם בהיבט זה ישנן שלל מסגרות בהן תוכלו להתאמן אצל מומחים בתחום ולהגיע מוכנים לימי הסיירות המפרכים.

כך למשל, חברת “אקספרט כושר קרבי”, המתהדרת ב-87% אחוזי הצלחה במעבר ימי הסיירות של החניכים שלה, מציעה שלל מסלולים למתעניינים. לפי אתר החברה מסלולים אלו כוללים בין היתר “שני אימונים או אימון אחד בכל שבוע – כל אחד כשעה וחצי פעילות, תכנית מסודרת ומקצועית שנכתבת בכל מחזור על ידי המנהל המקצועי של החברה ובאישור פיזיוטרפיסט מומחה וכן אימונים פיזיים ומנטלים המתבצעים תוך כדי לחץ ועל פי סרגל מאמצים ייחודי”. המחירים משתנים כתלות באזור הגיאוגרפי בו האימונים מתבצעים. הם נעים בין 190 ₪ ל-220 ₪ עבור אימון אחד בשבוע, ובין 290 ₪ ל-320 ₪ עבור שני אימונים בשבוע.

 

הכנה ממוקדת

לאלו מכם שחלומם הוא להתגייס ליחידות מודיעיניות מיוחדות, דוגמת 8200, שווה לבדוק על הקורסים השונים שמציעות החברות במטרה לסייע למלש”בים כמוכם. כך למשל, המכון של ניב רווח מציע ערכת הכנה מיוחדת לאלו המתעניינים בשירות בתחום הסייבר ב-8200. לפי אתר החברה, ערכת ההכנה פותחה בשיתוף עם אנשים שביצעו בעבר תפקידי פיקוד שונים ביחידה. לפי אתר החברה ערכת ההכנה תעניק לכם ידע בתכנות, רשתות מחשבים, אבטחת מידע ועוד. באשר למחיר, הוא נע בין 649 ₪ עבור 15 ימים ועד ל-1,189 ₪ עבור 150 ימים.

 

חייל מסתכל במשקפת

עו''ד ענבר אלון

חבל שתשלם מחיר כבד!
שיחת ייעוץ שֶׁתַּחֲסֹךְ לך טעויות של בית סוהר.