רשלנות רפואית – איך יודעים האם ישנה עילה לתביעה?

תביעה בגין רשלנות רפואית היא אחת התביעות הנפוצות, אך גם הקשות ביותר להוכחה, בארץ.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכלל תחומי הרפואה, כמו ניתוח, ואף אבחון.

אך כידוע תחום הרפואה הוא תחום לא פשוט, היות ואפילו המוכשר ברופאים לא יודע לשחק את תפקידו של הבורא.

אז כיצד נדע מתי נזק שנגרם לאחר טיפול רפואי הוא אכן בגדר רשלנות?

במידה ונפלנו קורבן למקרה, לכאורה, של רשלנות רפואית, היקף הנזק ייראה לנו משמעותי וסביר כי הוא אכן כזה. אך במדינה ישנו חוק המנחה מה היא רשלנות רפואית ובמידה ונחליט לתבוע על סמך רשלנות זו, חשוב לוודא לפני כי אכן המקרה הוא בגדר רשלנות רפואית ולא תוצר לוואי בלתי צפוי של טיפול שקיבלנו.

 

מה היא רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית מתרחשת כאשר הרופא או המטפל ינקוט בטיפול ברמת זהירות שאינה סבירה באופן המצופה ממנו, ואשר הנזק שנגרם בעקבות טיפול זה לא היה נגרם אילולא היינו מקבלים אותו.

ולמרות זאת, חשוב לציין כי במסגרת החוק לא כל מקרה ייחשב ברשלנות רפואית היות וכאמור בעולם הרפואה תמיד יהיה קיים תחום אפור כלשהו.

 

כיצד נבדוק אם מדובר ברשלנות?

כאמור, לא קל לנצח בתביעות בגין רשלנות במידה ואין בידינו ההוכחה המספקת שהנזק שנגרם הוא תוצאה ישירה של הטיפול שניתן לנו, ושלא היה קורה אלמלא טיפול זה. גם במקרים אלו, אנו עדיין לא מוגנים לגמרי מהפסד בתביעה היות וכאמור במסגרת הטיפול, המטפל היה יכול לפעול לגמרי כשורה ובאופן סביר ועדיין התרחש הנזק.

במידה ונרצה לבדוק אם המקרה שלנו אכן עומד במסגרת סבירה של הגשת תביעה שכזו, עלינו ליצור קשר עם עורך דין המתמחה במקרים של רשלנות רפואית. לעורך דין זה נעביר את כלל התיעוד הרלוונטי למקרה, וזאת על מנת שהוא יבצע בדיקה מול מומחים ויקבל חוות דעת שניה. חוות דעת זו תהיה קריטית במידה ואכן נתבע.

במידה ואכן הוחלט כי קרתה רשלנות רפואית, בעזרת העורך דין נוכל להגיש את התביעה וזאת גם לאחר שיקול וביצוע הערכה של היקף הפיצוי הצפוי.

למעבר לאתר בו תוכלו לקבל את כלל המידע, הייעוץ, ואף השירות האישי לו אתם נזקקים, על מנת לבדוק אם אתם זכאים לתבוע והאם כדאי לתבוע, ניתן ללחוץ על הלינק המצורף.

 

לסיכום

במידה ואתם סבורים כי נפלתם קורבן למקרה של רשלנות רפואית, זכרו כי טרם ביצוע כל פעולה הקשורה לתביעה או השמצת המטפל, יש ראשית לוודא ללא הסר ספק שמדובר ברשלנות רפואית. רשלנות רפואית היא זו אשר בעקבותיה נגרם לכם נזק, שלא היה נגרם אם לא היה הייתם מקבלים את הטיפול או האבחון המדובר. לכן יש לפנות לייעוץ עורך דין המתמחה בנושא.

 

מאזניים