חוויתם תאונת קורקינט? כך תגישו תביעה

תאונת קורקינט יכול לגרום לנזקי גוף קלים וגם קשים. בדרך כלל הפיצויים לתאונת קורקינט אינם רבים ואפילו מזעריים, כאשר הם מגיעים ממוסד ביטוח לאומי. אך יכולים להיות מקרים כאשר ניתן לתבוע סכומי כסף גדולים יותר מגורמים נוספים כמו חברות הביטוח, עיריות או נהגים, תלוי במקרה. אז איך בעצם מגישים תביעה במקרה כזה?

 

תאונות קורקינט

תאונה בין קורקינט לבין רכב, אופנוע ואפילו טרקטור הוא כמו מעמד בין תאונה להולך רגל. קורקינט אינו נחשב לרכב מנועי והרכיבה עליו מותנית בביטוח ורישיון נהיגה. תביעה זו בדרך כלל תניב כסף גדול יותר בתביעה.

לעומת זאת, תאונת קורקינט עצמית בלי מעורבות של כלי רכב, מפגע, בלי קשר לעבודה או החלקה תוביל לתביעה מול מוסד ביטוח לאומי. הכסף בדרך כלל שתקבלו יהיה יחסית קטן וניתן להגישו לבד.

תאונת עם קורקינט שכור יכולה להיות שונה, וניתן לשקול תביעה מול חברת ההשכרה. הטענה לכך שחברת ההשכרה אמורה לבטח את הקורקינטים בביטוח חובה. הצן הקובע שהוא יהיה חייב רישיון וצריך להיות קיים ביטוח חובה וצד שלישי. בכדי לתבוע את חברת הביטוח או תאונה שנעשה מול רכב, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין.

 

האופציות לתביעה

  • כאשר התאונה הייתה עם רכב – בהתנגשות עם רכב התביעה תהווה כמו תביעה מול רכב עם הולך רגל. הנתבעת במקרה זה היא החברת ביטוח של הרכב הפוגע.
  • בדרך לעבודה – תאונת קורקינט תאפשר לכם למצות את הזכויות שלכם כמו כל תאונת דרכה שאירעה בדרך לעבודה.
  • דמי תאונה וביטוח לאומי – היא האופציה הבסיסית ביותר והיא מאפשרת לכם לקבל פיצוי ממוסד ביטוח לאומי על ידי הגשה של טופס דמי התאונה. למעט התאונות שהתרחשו בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, או לנפגעים מרכב.
  • מפגע דרך – כשהתאונה הייתה עצמית לחלוטין בגלל מפגע שהיה בכביש או בשביל המסומן לקורקינט. ניתן להגיש תביעה לעירייה בדיוק כמו תביעה של פציעה או נפילה ברחוב.
  • תקלה בקורקינט – במקרה שהתאונה קרתה בעקבות תקלה שהייתה בקורקינט, כמו כידון למשל, שנשבר תוך כדי נסיעה, ניתן להגיש תביעה.
  • ביטוח תאונות אישיות – ניתן לתבוע את הביטוח, כל עוד לא הופיעה תחת רשימה של חריגים בפוליסה שלכם.

 

לבד או עם עורך דין

תאונת קורקינט יכולה לקרות לכל אחד המשתמש בו. קורקינט יכול לגרום לנזקי גוף ממשים. כאשר אתם נקלעים לתאונת קורקינט, מומלץ לקבל את הטיפול הרפואי הדרוש לכם ומייד להיוועץ עם עורך דין. משרד עורכי דין פייפר כהן מומחה בתביעות, כגון תביעות כאלה. עורך דין מומחה יכול לפרוס עבורכם את כל האופציות שלכם וללוות אתכם בכל נושא התביעה מתחילתו ועד קבלת הפיצויים.

 

לסיכום

על מנת לקבל את הפיצויים המגיעים לכם בעת אירוע תאונת קורקינט, מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה ולדעת מה הזכויות המגיעות לכם ואת מי כדאי לתבוע.

 MINI, SCOOTER